ďťż
 
Settling hedge, hedges
   
O roślinie
Ważne informacje w formie fonicznej
Fotografie ro śliny .......
Sadzenie, pielęgnacja
Fotografie dotyczące sadzenia i pielęgnacji
Warunki zakupu
O firmie
Ceny
Zamówienie
 
     

   

Dlaczego dobrze jest wybrać płynny nawóz?

Jakościowym wyzwaniom dzisiejszych czasów najbardziej odpowiadają sztuczne nawozy w płynie, ponieważ oferują one podwójny mechanizm wykorzystania.Zarówno jako nawóz stosowany do ziemi jak i do liści posiada wyjątkowe właściwości odżywcze.

Działanie nawozów sztucznych w formie granulatu (małe, twarde kuleczki), podlegającym powolnemu rozkładowi jest w dużym stopniu uzależnione od deszczu lub podlewania. Ponadto nie można pominąć wątpliwej kwestii przedostania się granulatu nawozu sztucznego do korzenia.

W przypadku roślin o małym korzeniu, miejsce korzenia jest łatwe do określenia. W przypadku "cudownego żywopłotu" sytuacja jest inna. Po 2-5 miesiącach od posadzenia rośliny trudno jest już określić położenie korzenia. Dlatego też najbardziej skutecznym rozwiązaniem jest dostarczanie substancji odżywczych poprzez liście.Jest to działanie natychmiastowe i bardzo skuteczne. Tam i wtedy, gdzie jest taka potrzeba.

 

Dlaczego warto wybrać" DAMISOL EKSTRA DO CUDOWNEGO ŻYWOPŁOTU"?

DAMISOL EKSTRA DO CUDOWNEGO ŻYWOPŁOTU jest dla żywopłotu bombą - koncentratem substancji odżywczych. Koncentrat ten na dwóch obszarach jest nie do pobicia. Pierwszy to przyśpieszenie ukorzenienia , a drugi to wzbogacanie liści (zagęszczanie) . Nie można również pominąć faktu, że utrzymuje w równowadze elementy odżywcze w ziemi.

Przyznajmy się, że szybki wzrost bez substancji odżywczych nie jest zbytnio możliwy. Na zbitej, sołońcowatej i kiepskiej glebie, na której inne rośliny giną "cudowny żywopłot" przeżyje, ale wzrost jego będzie o połowę wolniejszy, niż obiecany przez nas. Przy takiej glebie niezbędne jest użycie preparatu DAMISOL cudowny żywopłot ekstry.

Przy jesiennym sadzeniu celowym jest podlewanie sadzonek roztworem bezpośrednio w momencie sadzenia, a następnie na wiosnę przed wypuszczeniem listków. 2-3 razy w ciągu roku należy spryskać roztworem liście żywopłotu, dzięki czemu rozkrzewią się jeszcze szybciej i wzrost roślinek stanie się jeszcze bardziej dynamiczny.

Już w momencie sadzenia celowo jest podlać sadzonki roztworem jako nawozem do ziemi , ponieważ pomoże to w danymicznym wzroście korzenia i wybuchowym rozwoju roślin. Należy zwrócić uwagę na to, aby w przypadku dostarczania roztworu do ziemi było zapewnione podwójne dozowanie.

Propozycja użytkowania :

  1. Przy sadzeniu w 0,15%-wej koncentracji ( jeden flakon na 267 litrów wody) Jeżeli na jedną sadzonkę wykorzystamy 1 litr roztworu, to wystarczy go na 267 sadzonek . W ten sposób należy podlać ziemię przy sadzeniu.
  2. Pielęgnacja w ciągu roku , (spryskując liście roztworem o 0,25 %-wej koncentracji) Jeden flakon wystarczy do rocznej pielęgnacji około 300 szt. sadzonek.

    W roku sadzenia potrzebne są Państwu dwa flakoniki płynnego nawozu DAMISOL cudowny żywopłot ekstra, dzięki którym zapewniony będzie dynamiczny wzrost rośliny, również na kiepskiej glebie.

W przypaadku zapotrzebowania płynny koncentrat DAMISOL cudowny żywopłot ekstra wysyłamy wraz z zamówionym żywopłotem.

Opakowanie: flakonik z tworzywa sztucznego o poj. 0,4 l
Jest to "dawka" roczna na 200-250 sadzonek (40- 50 m ) żywopłotu.

Cena: 15,74 zł+ VAT ( 19,20 zł )

DAMISOL cudowny żywopłot ekstra

" Aby zielona siła była z nami "

 

   
     
Opinie klientów
(z zagranicy)

              O roślinie    |    Sadzenie, pielęgnacja    |    Warunki zakupu    |    Fotografie o roślinie    |    O firmie    |    Ceny    |    Zamówienie