free bootstrap themes
5 nasion ogromnej truskawki w prezencie!
Jedynie trzeba zasiać nasiona i już będziecie mieć Państwo ogromne truskawki.
Należy przestrzegać przepisy siania i przygotowania. Załączamy opis, którego bezwzględnie należy przestrzegać.
Król truskawek! Jest to najsmaczniejsza i najlepsza truskawka!
Jej owoce są słodkie, soczyste i smaczne. Owoce pojawiają się aż do przymrozków. Jest to gatunek o średniej wielkości krzaku, o dużej ilości owoców. Przygotowanie i sianie nasion, do pobrania w pdf tutaj!>>

Ponadto możecie Państwo zamówić również ze zniżką poniższe produkty:
90% zniżka

Drzewko morwy białej w cenie 3,4 zł zamiast 34 zł 

Morwa biała  (Morus Alba) 
Szybko rosnące, średnio wysokie drzewo z gęstą koroną. Dzięki gęstym, dużym liściom zapewnia cień. Kwitnie od kwietnia do czerwca, między zbiorem pierwszego i ostatniego owoca może minąć nawet półtora miesiąca. Dojrzałe owoce same spadają.
Owoce morwy są słodkie, możn spożywać je w formie surowej, jest to ulubiony smakołyk dzieci. Niedojrzałe owoce są wyjątkowo gorzkie, ale dojrzałe słodkie jak miód. Dzięki dużej zawartości cukru są bardzo dobrym surowcem na kompoty, dżemy, sosy i zupy owocowe. Wspaniały dodatek do turmiksów i lodów.
Działanie lecznicze: owoce zmniejszają poziom cholesterolu, są dużym antyutleniaczem. Liście morwy zmniejszają poziom cukru we krwi, wyciąg z korzenia zmniejsza stany zapalne

Drzewka kasztana jadalnego za 3,4 zł zamiast 34 zł

Kasztan jadalny  (Castanea sativa) 
Drzewo szybko rosnące, rozłożyste, doskonale zacieniające. Może ronąć przez 500 lat. Duże drzewo, które osiąga wysokość 30 m. Młode pędy delikatnie omszone, ciemne, a z czasem nagie. U młodych drzew kora szara i gładka, wraz z wiekiem mocno i spiralnie spękana oraz ciemnobrązowa. Liście dekoracyjne, ustawione skrętolegle, lancetowate, skórzaste oraz ciemnozielone. Blaszka liściowa do około 20- 25 cm długości, ząbkowana, z 4-7 zÁbami z obu stron, w okresie jesiennym przebarwiająca się na żółto. Dekoracyjne kwitnienie przypada na czerwiec i lipiec. Kwiaty rozdzielnopłciowe- męskie biało- kremowe w formie długich kotek, długości do około 30 cm, natomiast żeńskie mniej wyraziste, zielonkawe, osadzone u podstawy kwiatów męskich. Owocem kasztana jadalnego jest orzech tzw. maron, długości do 3 cm średnicy, otoczony kolczastą okrywą. Kolczasta okrywa może mieć nawet do 10 cm średnicy! Owoce Castanea sativa dojrzewają w październiku, a także w listopadzie.
Owoce, kasztany mogą być wykorzystane na różne sposoby: po rozcięciu łupinki można je piec na ogniu, po oczyszczeniu z łupinki mogą być kandyzowane, po ugotowaniu i obraniu można przygotować puree, które wykorzystywane jest do ciast, sosów lub podawane jest z bitą śmietaną
Działanie lecznicze:
Herbeta sporządzona z liści służy do zmniejszenia objawów astmy, kaszlu i kokluszu. Liść jest składnikiem wielu preparatów wykrztuśnych i zmniejszających kaszel. Działanie pobudzające w krążeniu krwi w żyłach pozytywnie wpływa na żylaki, liście stosowane są również przy hemoroidach. Najczęściej stosowane są w celu zapobiegnięcia przed krztuścem i skurczami.
Owoce i kora (kora szczególnie ze względu na zawartość krzemu) pomagają w leczeniu nieżytu żołądka i jelit, krwotoku z nosa, krwiopluciu, lumbago. Oprócz tego łupinka owocu (ze względu na zawartość taniny) ma leczniczy wpływ przy rozwolnieniu.
Wkładając do miski zielone kasztany jadalne odstraszamy muszki owocówki, ponieważ nie lubią one ich obecności.
Natomiast brązowe kasztany mogą być przydatne w szafach jako odstraszacz na mole.

Iskra-Omernik Anna
ul. Michałowicza 46/1
43-300 Bielsko-Biała 


Email:
iskraanna@wp.pl
 Telefon:
+48 604414442
+48 606708884