O roślinie
Ważne informacje w formie fonicznej
Fotografie ro śliny .......
Sadzenie, pielęgnacja
Fotografie dotyczące sadzenia i pielęgnacji
Warunki zakupu
O firmie
Ceny
Zamówienie
 
     
 

 

http://www.csodasoveny.hu/tamas_elemei/ikon-zold.jpg

Dlaczego warto wybrać drzewka wiązu turkiestanu jako drzewa dające cień w naszym ogrodzie ?

Wiąz turkiestanu ( Ulmus pumila var. arborea) drzewo o żywo zielonych, lekko błyszczących liściach. Na zimę zrzuca liście.

 

 

 

 

 

 

Jest w stanie niewiarygodnie szybko rozbudować szeroką, rozłożystą koronę. W ciągu trzech lat jest w stanie osiągnąć 6 metrów wysokości.
Kto z Państwa nie pragnie w upalny dzień schronić się w cieniu i czytać lub odpoczywać nie zważając na palące promienie słońca.

 

 

 

 

 

 

Jest to bardzo odporny, niewymagający gatunek drzewa.Nie posiada żadnych preferencji glebowych.
O ile ziemia jest licha, bez żadnych wartości odżywczych, wtedy celowe jest jej wzbogacenie i nawożenie. Jeżeli to zaniedbamy, to nasze drzewko przeżyje, ale jego wzrost będzie znacznie wolniejszy.
W wieku dwóch-trzech lat nie należy już zajmować się nawożeniem w okolicach pnia, ponieważ korzenie wspierające odsunęły się od drzewa. W tym okresie celowe jest raczej nawożenie (spryskiwanie) dolistne. Pomaga w tym sprawdzony już przy "cudownym żywopłocie" płynny nawóz DAMISOL cudowny żywopłot extra .

 

 

 

 

 

 

Drzewko ma wybitne zdolności zacieniające, bardzo dobrze zatrzymuje i wchłania pył i kurz , również w macoszych warunkach glebowych i klimatycznych zdolne jest do intensywnego wzrostu i rozwoju. Woda ma kluczowe znaczenie dla intensywnego wzrostu drzewka wiązu turkiestanu.

 

 

 

 

Rady dotyczące sadzenia drzewek:

 

 

 

 

 

 

 

Drzewka można sadzić zarówno na wiosnę, jak i jesienią. Naturalnie wtedy wysyłamy drzewko, drzewka, kiedy można je sadzić.
Jesienne sadzenie to okres: październik-listopad po pierwszych przymrozkach. Dlatego też celowe jest wcześniejsze przygotowanie (jeszcze przy dobrej pogodzie) wykopu (rozmiary: głębokość i szerokość - około 30- 40 cm ), gdzie później zostanie posadzone drzewko. Przy wiosennym sadzeniu w/w czynności nie trzeba wykonywać wcześniej.

1. Przed posadzeniem korzenie drzewka należy przez 24 godziny moczyć w wodzie w celu odpowiedniego nasycenia.
2. Ziemię z wykopu należy wzbogacić torfem lub kompostem. W przyapadku ciężkiej, gliniastej ziemi należy dodać piasek
3. Wiąz umieścić w wykopie, podlewając korzeń zasypać go, a następnie ostrożnie przydeptać, aby drzewko prosto stało.

 

 

 

Przycinanie:

Przy odpowiednim podlewaniu drzewko rośnie bardzo szybko.
Prace związane z przycinaniem głównie dotyczą kształtowania korony drzewa. Sami możemy zadecydować, które właściwości drzewa „uwypuklimy” dzięki przycinaniu.

 

Ceny drzewek wiązu turkiestanu :

 

 

 

 

1-15 szt.

24,10 zł/drzewko

ponad 15 szt.

19,90 zł/drzewko

 

 

 

Koszty dostawy i opakowania zgodne są z kosztami żywopłotu . W przypadku jednoczesnego zamówienia żywopłotu i drzewek są one dostarczane razem i naliczamy tylko jeden koszt dostawy i opakowania.
Nasze ceny zawierają VAT.

 

 

 

 

 

   
     
 
              O roślinie    |    Sadzenie, pielęgnacja    |    Warunki zakupu    |    Fotografie o roślinie    |    O firmie    |    Ceny    |    Zamówienie