O roślinie
Ważne informacje w formie fonicznej
Fotografie ro śliny .......
Sadzenie, pielęgnacja
Fotografie dotyczące sadzenia i pielęgnacji
Warunki zakupu
O firmie
Ceny
Zamówienie
 
     
 

Sadzenie, pielęgnacja:

 
    Żywopłot można sadzić zarówno na wiosnę, jak i jesienią.
 
   

Krzewy można sadzić tylko „na stojąco” od końca października, początku listopada (po pierwszych przymrozkach) aż do „przebudzenia się natury” (koniec marca, początek czerwca ).
Jeżeli jesienią jest już za późno na sadzenie krzewów to najlepiej wszystkie razem zakopcować»

 
       
 
Propozycje sadzenia:
 
 
w rzędzie - co 20 cm:  
 
 
 
Piękniejszy, gęstszy żywopłot otrzymamy przy sadzeniu w dwóch rzędach, gdzie podwójny rząd żywopłotu tworzy 8-9 roślin na 1 mb.  
 
 

Ponieważ jednym z terminów sadzenia jest koniec października i początek listopada po pierwszych przymrozkach, to celowym jest przygotowanie (jeszcze przy dobrej pogodzie) rowu (dołu) (o szerokości i głębokości około 30-40 cm), gdzie później posadzimy krzewy. Przy sadzeniu wiosną nie jest konieczne wcześniejsze przygotowanie miejsca do sadzenia.

   
 
 
1.Korzenie roślin należy przez 24 godziny moczyć w wodzie w celu nasycenia ich wodą.  
    2.Ziemię z wykopu zagęszczamy torfem lub kompostem, w przypadku gleby gliniastej dodajemy piasku.  
 

3.Krzewy umieszczamy w dole, korzenie zasypujemy ziemią, a potem uważnie udeptujemy, żeby rośliny stały prosto i stabilnie.
Rada: pod wystające sadzonki położyć pasek czarnej folii (bezpośrednio na grunt), dzięki której nie będą rosły chwasty, a ziemia będzie lepiej przechowywała wilgoć, dzięki czemu krzewy będą się szybciej rozwijały!

 

 
       
    Pielęgnacja:  
 
   
   

Na wiosnę krzewy należy przyciąć na wysokości 10-15 cm nad ziemią, aby lepiej się rozgałęziały. Dzięki odpowiedniemu podlewaniu nastąpi szybki wzrost krzewów. W lecie przynajmniej jeszcze raz należy obciąć długie odrosty co najmniej o połową i tą czynność należy powtórzyć także jesienią, a w czasie ostatniego jesiennego obcinania przyciąć wszystkie krzewy do jednej wysokości. W pierwszym roku nie pozwólmy na wzrost większy niż 1-1,1 m, a raczej zwróćmy uwagę na odpowiednie zagęszczenie.
W drugim roku pozwólmy na wzrost nawet do 1,5-2 metrów. Wzrost ten nastąpi bardzo szybko tak więc na koniec wiosny będziemy mogli obciąć i uformować żywopłot.

 
   
   
   
Opinie klientów
(z zagranicy)

              O roślinie    |    Sadzenie, pielęgnacja    |    Warunki zakupu    |    Fotografie o roślinie    |    O firmie    |    Ceny    |    Zamówienie